NASZ SERWIS
Sport w Gminie / Piłka Nożna
reklama

Depositphotos

Konto użytkownika

Login:

Hasło:


Nowe konto
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-12-03
USD 4,0653 +0,07%
EUR 4,5934 -0,15%
CHF 4,4165 +0,08%
GBP 5,4021 -0,17%
Wspierane przez Money.pl
Ręce do góry
Relacja z sesji Rady Miejskiej w Pełczycach odbytej w dniu 27 października 2011 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach w godz. od 12:00 do – 17:35

Sesja trwała nadzwyczajne długo pięć i pół godziny Sołtys Lubiany, w imieniu podpisanych sołtysów przedstawił protest naprzeciwko podwyżce podatków i opłat za wodę na rok 2012. Burmistrz atakował: „to jest kwestia uprawiania tylko i wyłącznie polityki i manipulowania”. Sołtys Bolewic: „jest to niesprawiedliwe społecznie. Ludzie nie mają z czego płacić tych sum”. Sołtys Trzęsacza: „Czym są te Pełczyce? Proszę nie porównywać Pełczyc do stolicy”. Radny Bil:„Czy ten Zakład (ZGKiM) jest taki jak chłopiec do wszystkich robót?”. Radny Łyszyk: „ile mogą zapłacić mieszkańcy, na ile będzie ich stać, żeby po prostu z tej wody korzystać bo niedługo chyba zaczną wiadrami nosić z jeziora”. Radny Zawłocki tak podsumował: „wszystko to co się tutaj dzieje zaczyna mnie niepokoić”.

Było nerwowo, wielokrotnie przewodniczący Szczepanik próbował nie dopuszczać sołtysów do głosu, ale i tak większość radnych (w radzie jest koalicja PSL-u z dwoma radnymi z listy Zawłockiego i dwoma z listy Sowińskiego) w ciągu paru godzin przegłosowali metodą ole ola wszystkie podwyżki zgodnie z życzeniami radnego Maciąga, który sam jest rolnikiem i sołtysem Przekolna: „Proszę radnych skoro uzgodniliśmy wcześniej taką stawkę to ją w takiej wysokości przegłosujmy i zamknijmy ten temat”. Ale czy ten temat naprawdę został zamknięty? Burmistrza to nie obchodzi bo od nowego roku będzie mydlić oczy na kolejne lata z tak zwanymi inwestycjami, i tak on ma dożynki 10-tego każdego miesiąca. Zaś mieszkańcom i szczególnie rolnikom od miesiąca marca nowego roku będzie dużo lżej w portfelu.

Na ogólną liczbę 15 radnych, obecnych 14 radnych. Nieobecna Pani Danuta Pośnik. Poza radnymi Bil i Łyszyk (wstrzymali się od głosu), wszyscy głosowali za przyjęciem podwyżek.

GŁOSOWALI ZA:

Marek Szczepanik, PSL – Lubiana, Przewodniczący
Władysław Gibowski, PSL – Pełczyce
Janusz Kobryński, LEWICA – Krzynki
Andrzej Grzyb, PSL – Boguszyny
Krzysztof Idzikowski, PSL, Sołtys Płotna
Marek Maciąg, PSL, Sołtys Przekolna
Janina Maćkowiak, PSL – Chrapowo
Bogusław Marat, PSL – Lubiana
Barbara Jagiełło, NGmina-NDom, Sołtys Ługowa
Zofia Kujawa, PSL – Jarosławsko
Marek Jacek Sowiński, NGmina-NDom – Pełczyce
Jan Zawłocki, LEWICA – Pełczyce

cpaolicelli, 13-11-2011, odsłon: 90944
Komentarze
Monika(13-12-2011, 12:47:55)
Pamiętam obietnice Pana Adama Łyszyka przed wyborami. A teraz.....wstrzymuje sie od głosu? Rozumiem w takim razie, że ta częśc wyborców która oddała na Pana głosy,z samym radnym na czele,nie ma zdania na temat tej podwyzki? Pytanie było za trudne? Wystarczyło odpowiedzieć "tak" lub "nie". Coś mi sie wydaje, że to bardzo sprytny chwyt przed referendum, o którym robi się coraz głosniej!

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:Nasi Partnerzy

POLECAMY

reklama

 

 ---------------------------------------------------

 

 

 

 

agroturystyka

 

.............................................

Statystyki
Dzisiaj wizyt: 316
Dzisiaj odsłon: 1 804
Ogółem wizyt: 2 187 628
Ogółem odsłon: 15 745 031

Goście: 4Aktywni uzytkownicy: 1
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman